Pravdepodobne každá žena, ktorá sa zvykne líčiť na bežný deň sa zakaždým poteší dobrým radám o tom, ako si urobiť líčenie ešte lepšie. Či už sa líčite do práce alebo len tak na von, dobrých a účinných tipov, ako líčenie vyšperkovať o čosi viac, nikdy nie je dosť.

My vám dnes prinášame 5 jednoduchých, no veľmi účinných tipov, ktoré vaše líčenie posunú na novú úroveň.

Tip 1 - myslite na obočie

Obočie je prvok, ktorý formuje celú tvár. Stačí sa pozrieť na ľudí, ktorí ho nemajú a porovnať si ho s tými, ktorí ho majú vhodne upravené. Ak ste sa práve nenarodili s dokonalým obočím, pri líčení by ste naň nemali zabúdať. Na internete nájdete celý rad návodov na doplnenie obočia. My vám prezradíme informácie, ktoré sú pri jeho úprave najdôležitejšie. Jednou z vecí, ktorú si treba uvedomiť je, že na obočie by sa nemala pútať prílišná pozornosť. Malo by byť prirodzene pôsobiacim prvkom dopĺňajúcim celkové líčenie. Dbajte preto aj na intenzitu pri jeho vypĺňaní. Pri obočí platí, že je vždy lepšie použiť odtieň svetlejší ako vaše chĺpky/vlasy, pretože s tým to nepreženiete a obočie bude vyzerať prirodzenejšie. Výrazné či príliš tmavé/hrubé obočie pôsobí na ženskej tvári prísne.

ako na perfektné obočie

Dnes existuje množstvo spôsobov, ako si doplniť obočie – od ceruziek, tieňov, po gély či vosky. Všeobecne platí, že tieňom si dokážete obočie doplniť najprirodzenejšie a s ceruzkou môžete pri nesprávnom použití naopak najviac pokaziť. Treba si však nájsť to svoje a hlavne veľa veľa trénovať. Ak ste sa o obočie dodnes nezaujímali, je načase začať!

Kvalitná telová kozmetika pre dokonalú starostlivosť o vaše telo.

Prírodná kozmetika a krémy prinesú krásu a zdravie vašej pokožke. S praktickými darčekovými kozmetickými sadami pre mužov aj ženy zaručene urobíte radosť každému obdarovanému.

Pozrieť ponuku e-shopu
  • prírodná kozmetika
  • praktické sady pre ženy aj mužov
  • doprava nad 40€ zadarmo

Tip 2 - Telová ceruzka pre svieži pohľad

Jednoduchý trik, ktorý dokáže tak veľa. Telová ceruzka do očí pomôže tým z vás, ktoré by si rady dopomohli ku aspoň optickému otvoreniu či zväčšeniu očí. Väčšina žien zvykne mať vnútornú líniu oka prirodzene sfarbenú doružova či dočervena. Telová ceruzka tento tón okamžite zneutralizuje a váš pohľad rozžiari a otvorí. Kto tento trik neskúsi, nepochopí.

telová ceruzka

Tip 3 – Lícenkou ku dokonalému oživeniu

Mnoho žien si pri líčení neuvedomuje jednu zásadnú vec. Keď sa líčime, nanášame si mejkap, ktorý pleť krásne farebne zjednotí a zakryje nedokonalosti na tvári. Čo však mnohým uchádza je, že mejkap vytvorí na tvári jednofarebné uniformné plátno. Naša tvár však prirodzene nie je jednofarebná a bez opätovného pridania farby kam patrí líčenie nebude vyzerať prirodzene. Lícenka dokáže v momente dodať tvári to pravé zdravíčko a dokonalo osvieži celé líčenie. Z tohto dôvodu na lícenku určite nezabúdajte.

lícenka

Tip 4 - Expresné opálenie za pár minút

Ak sa vám zdá, že po nanesení makeup-u tvári predsa len ešte niečo chýba, možno máme pre vás odpoveď. Chýba vám bronzér. Tento nenápadný zlepšovák funguje na podobnom princípe ako lícenka. Jeho hlavnou úlohou je dodať líčeniu svieži zdravý tón so štipkou opálenejšieho vzhľadu. Aby však splnil svoju úlohu, musí byť aj správne nanesený. Vo všeobecnosti sa nanáša na lícnu kosť smerom ku kútikom úst a tiež na čelo (nie však úplne ku kútikom, cca do polovice). Ak máte čelo vyššie, nanášajte ho na horný okraj pre optické zníženie. Ak je naopak čelo širšie, nanášajte bronzér na boky čela. Takýmto spôsobom si dokážete opticky dopomôcť za pár sekúnd a stále budete vyzerať prirodzene.

Tip 5 - Trik pre dokonalé riasy

Mnohé ženy budú o takomto triku počuť prvýkrát v živote. Pritom ide o veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ktorým dokážete dostať vaše riasy na úplne nový level. Ide o to, že si pred nanesením maskary riasy vytočíte klieštikmi. Riasy dostanú tie správne krivky a pohľad sa tak stane zvodnejší a otvorenejší. Ak vám však zvyknú po vytočení rýchlo spadnúť, skúste túto malú vychytávku:  klieštiky tesne pred vytočením rias na pár sekúnd nahrejte teplým vzduchom z fénu. Takto budú riasy ešte vytočenejšie a krásne ich zafixujete, vďaka čomu budú vytočené a krásne po celý deň.

Kvalitná telová kozmetika pre dokonalú starostlivosť o vaše telo.

Prírodná kozmetika a krémy prinesú krásu a zdravie vašej pokožke. S praktickými darčekovými kozmetickými sadami pre mužov aj ženy zaručene urobíte radosť každému obdarovanému.

Pozrieť ponuku e-shopu
  • prírodná kozmetika
  • praktické sady pre ženy aj mužov
  • doprava nad 40€ zadarmo

Po použití týchto jednoduchých tipov na zdokonalenie vášho denného líčenia môžete úroveň líčenia rapídne zlepšiť a budete sa s líčením cítiť ešte lepšie. Niekedy stačí naozaj málo. Veríme, že ak ste doteraz tieto vylepšenia nezaradili do svojho denného rituálu líčenia, aspoň niektoré z týchto tipov vyskúšate a overíte si na vlastnej koži, ako výborne fungujú. Viac tipov na líčenia nájdete na stránke www.domikiselova.sk