Chystáte sa na chatu s priateľmi alebo k vám príde návšteva a vy rozmýšľate čo by ste im upiekli? Prinášame vám jeden jednoduchý tip na pizzové štangle.

Potrebujeme:

  • 1 balenie lístkového cesta
  • kečup
  • šunku cca 5 plátkov
  • oregano
  • vajíčko na potretie

 

čo potrebujeme na prípravu

Lístkové cesto si rozprestrieme na papieri, na ktorom je. Jednu polovicu potrieme kečupom, posypeme oreganom, položíme plátky šunky pekne vedľa seba (viď. video hore). Preklopíme druhou stranou a dobre popritláčame. Kolieskovým krájačom nakrájame úzke pásiky. Každý ten pásik vezmeme do ruky a stočíme do špirály. Takto stočené uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Nakoniec potrieme rozšľahaným vajíčkom. Rúru si predhrejeme na 280°C a pečieme cca 15 minút, kým nebudú dozlatista upečené. Príprava zaberie tak 5 minút.

hotové štangle na plechu

Je to recept, ktorý zvládne asi každý. Výhodou je, že v obchodoch už ľahko dostať rozvaľkané cesto. Takže kto nemá rád vaľkanie, dá sa kúpiť už pripravené. Výhodou takéhoto cesta je aj to, že nemusíte použiť dosku, valček, múku a teda vám odpadáva aj menej príjemná časť, a to je upratovanie.

Radi pečiete? Pozrite si naše najnovšie pomôcky na pečenie.

Torty, placky aj bábovky s chuťou pečieme po celý rok. Doprajte si praktické pomôcky pre každodenné pečenie. Univerzálne zdobičky a vykrajovače, formy na pečenie, prenosné plechy na pečenie s praktickým vekom alebo formy na bábovku.

Kúpiť v E-shope
  • viac ako 2000 produktov do kuchyne a jedálne
  • neustále akcie a výpredaje
  • doprava nad 40€ zadarmo
  • overené zákazníkmi

Ďalšiu radu, ktorú vám môžem dať je tá, aby ste si kúpili viac kusov. Verte mi, jedno cesto vám nebude stačiť. Veľmi rýchlo vám to zmizne zo stola. Kľudne si môžete nakúpiť pár naviac a dať zamraziť do mrazničky. A keď dostanete chuť, rozmrazíte si a môžete znovu piecť.

Ďalšia rada je, že na cesto môžete použiť také suroviny, ktoré vám chutia. Môžete ľubovoľne kombinovať. Ak máte chuť, dáte si salámu, pizzové korenie, vrch môžete posypať nastrúhaným syrom, potrieť roztlačeným cesnakom alebo posypať sezamom. Jednoducho povedané, fantázii a chuti sa v tomto recepte medze nekladú.

hotové a naservírované

Tento recept je veľmi chutný, rýchly, jednoduchý a podľa chuti každého.

Lístkové cesto si môžete:

Príprava lístkového cesta je však zložitejšia a časovo náročnejšia, preto je jednoduchšie si ho za pár centov kúpiť už hotové.