Valentín sa opäť nezadržateľne blíži a aj keď nejde o pravý slovenský sviatok, priznajte si, že ste si ho obľúbili. Veď, ktorá žena by sa netešila na nejaký pekný darček, či malú pozornosť a hlavne na úžasne romantický večer vo dvojici s milovaným mužom. Každá má iné predstavy, no v jednom sa všetky zhodnú: nech je to romantika ako z filmu! Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, ako si doma urobiť toho pravého a nezabudnuteľného Valentína so všetkým, čo k tomu patrí.

Romantická atmosféra

Je jedno, či ste skôr pragmatická žena, alebo sa necháte unášať svojimi snami, na Valentína si môžete užiť tú najgýčovejšiu romantiku bez akýchkoľvek výčitiek. Samozrejme, treba zobrať do úvahy aj povahu partnera, aby ste ho večer príliš neuviedli do rozpakov, alebo nevystrašili. Určite však nič nepokazíte príjemnou večerou. Ak máte po boku viac aktívneho partnera, ktorý vás rád prekvapuje, pravdepodobne budete mať rezervovaný stôl vo vašej obľúbenej reštaurácii. Večera v domácom prostredí je pre vás síce o niečo pracnejšia, ale môžete si vychutnať uvoľnenú a intímnu atmosféru. Pripravte si spoločné obľúbené jedlo a nejaký ľahký zákusok. K romantickej večeri sa mimoriadne hodí dobré vínko. Ak pripravujete mäsový pokrm, vhodnejšie je červené, ak naopak ryby, doplňte ich chuť bielym vínom.

Skúste sa inšpirovať: 11 romantických tipov na večeru vo dvojici

Špeciálna bytová výzdoba nie je v tomto prípade potrebná, stačí, ak na stole nebudú chýbať červené obrúsky a pri tejto príležitosti môžete použiť pekný dekoratívny svietnik so sviečkami. Atmosféru umocníte, ak stlmíte aj celkové osvetlenie v miestnosti a použijete len lampy, či čajové sviečky. Stačí predsa toľko svetla, aby ste si s partnerom videli do očí.

Valentínsky dekorácie

Valentínsky program

Večeri v reštaurácii môže predchádzať nejaký uvoľňujúci a relaxačný program pre navodenie atmosféry. Zarezervujte si vstup do wellness centra a užite si spoločnú saunu, zrelaxujte sa vo vírivke a na záver si doprajte profesionálnu masáž. Ako stvorená na Valentína môže byť čokoládová masáž, či masáž s lávovými kameňmi.

Potrebujete k masáži olej alebo gél?

Zobraziť ponuku
Dnes kúpilo už 12 ľudí

Ak ste sa rozhodli pre večeru v domácom prostredí, skvelým uvítaním večera bude romantický kúpeľ. Napustite vaňu, pre uvoľnenie zmyslov môžete použiť kúpeľovú soľ, vonnú penu, príjemné parafínové sviečky, rozpustné guličky, alebo si dopriať trochu luxusu v podobe ružových lupeňov, či šampanského. Á propos, vychladené šampanské si určite prichystajte na okraj vane spolu s nakrájanými jahodami.

Možno nie ste zástankyňou prílišnej romantiky a v tom prípade sa môžete vybrať na spoločný výlet, či prechádzku do prírody, ktorá vás tak isto uvoľní a zrelaxuje.

Valentínsky relaxačný kúpeľ

Sexy femme fatale

Večera ja prichystaná, sviečky horia, vaňa je napustená. Teraz je čas zmeniť sa na zvodnú femme fatale ako z filmu. Všimnite si, že osudová žena je vždy jednoduchá a elegantná, a tým by ste sa mali inšpirovať. Oblečte si jednoduché koktejlové šaty, alebo povestné little black dress a určite nezabudnite na lodičky s vysokým podpätkom. Najviac sexy budú pôsobiť čierne, alebo vášnivé červené. Popustite uzdu svojej fantázií (veď kedy inokedy, ak nie dnes) a pokojne vylovte zo skrine svoje podväzkové pančuchy a zvodné spodné prádlo. Na pokožku naneste telové mlieko s príjemnou, no nevtieravou vôňou. Vyberte si svoj obľúbený parfum, ktorý nanesiete na americký spôsob – jeden vstrek do priestoru pred vami, do ktorého vstúpite a pobudnete, až kým si vôňa „nesadne“. Druhý vstrek zo vzdialenosti aplikujte do vlasov. Zvoľte jednoduchý, no vyzývavý make- up. Čierna očná linka a výraznejší rúž určite odzbroja každého muža. S doplnkami buďte striedmejšia, ak máte vyčesané vlasy, nechajte si len náušnice, v prípade rozpustených vlasov môžete použiť výraznejší náramok. Najdôležitejšie však ostáva, aby ste sa cítila výnimočne.

Femme fatale

Valentínske darčeky

Niekedy potešia obyčajné maličkosti ako kvet pre ženu, či sladkosť pre muža. V prípade, že zvažujete väčší valentínsky darček, môžete vsadiť na klasiku. Vyberte mu parfum, ktorý ste pre neho naposledy vyhliadla v obchode. Bude si ho môcť vyskúšať hneď v ten večer a to by mohol byť darček tak trochu aj pre vás. Alebo mu môžete kúpiť knihu, o ktorej tak dlho sníva, či koženú peňaženku, alebo kubánske cigary. Každého muža tiež poteší, ak sa stanete darčekom vy sama. Môžete ho teda čakať pri dverách v oblečení, pri ktorom tak trochu zabudne aj na večeru, alebo si zadovážte – teraz sa pripravte – červenú darčekovú stuhu na oblečenie. Určite si vás s radosťou rozbalí.

Ak ste však vyznávačkou netradičných a nevšedných darčekov, potom svojho muža môžete potešiť niečím jedinečným. Pripravte pre neho nezabudnuteľný zážitok v podobe zoskoku na padáku, či bungee jumping. Určite nepohrdne ani hodinou pilotovania lietadla. Ak si chcete užiť spoločne, vyberte sa na víkendový pobyt do hôr s bohatým programom a turistikou. V prípade, že ste mimoriadne odvážna, môžete mu v tento výnimočný večer splniť jedno z jeho tajných prianí v spálni, ktoré ste doteraz odmietala. Určite sa vám náležite odvďačí.

Valentínske darčeky

Čo na záver večera?

Aj keď ste sa vrátili zo skvelého wellnessu, zjedli večeru a užili si kúpeľ, neznamená to, že teraz sa otočí každý na svoju stranu postele a zaspí. Večer môžete pokojne zakončiť spoločným pozeraním obľúbeného filmu, či počúvaním príjemnej hudby s pohárikom vínka. Záleží od vášho partnera, či bude súhlasiť výhradne s romantickým programom, alebo sa budete snažiť nájsť nejaký spoločný kompromis. V každom prípade, Valentín je o romantike a tak bude musieť asi niečo vydržať. Veď nakoniec to aj tak nebude o filme, ale o tom, že ste predsa spolu, rozprávate sa a je vám dobre.

Romantické filmy

Ponúkame vám prehľad filmov, ktoré sú na tento deň ako stvorené – vy sa budete môcť rozplývať nad dejom a romantickým záverom a váš partner vás bude môcť čičíkať, že aj on bude pre vás vždy princom na bielom koni:

  • Pretty Woman. Ktorá by nemilovala príbeh prostitútky, ktorú zachráni a zahrnie láskou osamelý milionár?
  • Hriešny tanec. Bejby nebude sedieť v kúte a do tajov tanca a lásky ju zasvätí šarmantný Patrick Swayze.
  • Osobný strážca. Každá sníva o svojom bodyguardovi, ktorý ju vždy zachráni a položil by za ňu aj život.
  • Duch. Síce bez typického happy endu, ale ženy predsa milujú dojímavú lásku až za hrob.
  • Forrest Gump. Tento film snáď miluje úplne každý. Pri tomto revú aj muži.

 

Počas večera sa môže vaším bytom rozliehať aj príjemná a romantická hudba.

Nechajte sa inšpirovať našou top desiatkou romantických love – songov:

 

U2- One.

Guns ´n Roses – November Rain

Percy Sledge – When a Man Loves a Woman

Ed Sheeran – Thinking Out Loud

John Legend – All Of Me

Jason Mraz – Love Someone

Ellie Goulding – Love Me Like You Do

Meat Loaf – I Would Do Anything For Love

Ronan Keating – When You Say Nothing At All

Robbie Williams – Angels

 

alebo jednoducho pustite toto: